55A0111-24-6
DigiKey Part Number
484-55A0111-24-6-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-24-6
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE FOOT
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 Blue 600V 1.00' (0.30m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.037" (0.94mm)
Series
Length
1.00' (0.30m)
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C