55A0111-24-9
DigiKey Part Number
484-55A0111-24-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-24-9
Description
HOOK-UPSTRND24AWGWHITE FEET
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.037" (0.94mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C