CFR16J3M3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 63
Datasheet
3.3 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CFR16J3M3
DigiKey Part Number
CFR16J3M3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR16J3M3
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR16J3M3 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)