CFM14JA3M30 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 3,244
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 63
3.3 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
CFM14JA3M30
DigiKey Part Number
738-CFM14JA3M30CT-ND - Cut Tape (CT)
738-CFM14JA3M30TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM14JA3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFM14JA3M30 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)