CF14JA3M30 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 3,244
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 10,613
Datasheet
Similar
Similar
TE Connectivity Passive Product
3.3 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14JA3M30
DigiKey Part Number
CF14JA3M30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14JA3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF14JA3M30 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)