CFM14JA3M30 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 738-CFM14JA3M30CT-ND - Cut Tape (CT) 738-CFM14JA3M30TB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFM14JA3M30 |
Description | RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFM14JA3M30 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient 0/ -1500ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) |