822B010-213R001
DigiKey Part Number
NOR1584-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B010-213R001
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
822B010-213R001 Models
Category
Shell Material
Brass
Mfr
Shell Finish
Nickel
Color
Silver
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
8A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
500V
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C