UWX1V220MCL1GB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Nichicon
In Stock: 46,090
Datasheet
Upgrade
Nichicon
In Stock: 6,354
Datasheet
Direct
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Direct
Würth Elektronik
KEMET
Upgrade
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Würth Elektronik
In Stock: 5
KEMET
22 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C