5.0SMDJ20A
DigiKey Part Number
5.0SMDJ20ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ20ACT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ20ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 155A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
5.0SMDJ20A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
155A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V