1812YA250181JXTPY2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
180 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812YA250181JXTPY2
DigiKey Part Number
1812YA250181JXTPY2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250181JXTPY2
Description
CAP CER 180PF 250V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812YA250181JXTPY2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)