1812YA250181GCTPY2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812YA250181GCTPY2
DigiKey Part Number
1812YA250181GCTPY2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250181GCTPY2
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812YA250181GCTPY2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
X1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)