1812YA250181JCTPY2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
180 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812YA250181JCTPY2
DigiKey Part Number
1812YA250181JCTPY2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250181JCTPY2
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812YA250181JCTPY2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)