MCM01-001DD220J-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 228
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
22 pF Mica Capacitor 500 V Nonstandard SMD
MCM01-001DD220J-F
DigiKey Part Number
MCM01-001DD220J-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM01-001DD220J-F
Description
CAP MICA 22PF 5% 500V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
500 V
Manufacturer
Dielectric Material
Mica
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
22 pF
Features
RF, High Frequency
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)