1330-26-1-0500-007-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 14
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 1,000
Datasheet
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Green 600V 25.00' (7.62m)
1330-26-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN116G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C