1330-26-1-0500-002-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 13,335
Datasheet
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" White 600V 25.00' (7.62m)
1330-26-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN109W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C