1330-26-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN116G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG GRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Green 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C