1330-26-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN109R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Red 600V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C