1330-26-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN109R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Red 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C