1330-26-1-0500-005-1-TS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 9,590
Datasheet
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Blue 600V 500.0' (152.4m)
1330-26-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN116L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C