4816P-T01-683LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 2,479
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
CTS Resistor Products
68k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
16 SOIC
4816P-T01-683LF
DigiKey Part Number
4816P-T01-683LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4816P-T01-683LF
Description
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC
Detailed Description
EDA/CAD Models
4816P-T01-683LF Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Circuit Type
Isolated
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
68k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Power Per Element
160mW