SR1206MR-0722KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
22 kOhms ±20% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR1206MR-0722KL
DigiKey Part Number
SR1206MR-0722KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR1206MR-0722KL
Description
RES 22K OHM 20% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR1206MR-0722KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)