RT0402BRD07130RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4,028
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 4,720
Datasheet
WEC
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
Similar
TE Connectivity Passive Product
130 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film