0603N680G101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 215
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
68 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N680G101CT
DigiKey Part Number
1292-0603N680G101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N680G101CT
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603N680G101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)