GRM1885C2A680GA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 6,175
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 215
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
68 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2A680GA01J
DigiKey Part Number
GRM1885C2A680GA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2A680GA01J
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C2A680GA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)