RNR55J2102FSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J2102FSRSL
DigiKey Part Number
RNR55J2102FSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J2102FSRSL
Description
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55J2102FSRSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)