RNR55J2102FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J2102FSBSL
DigiKey Part Number
RNR55J2102FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J2102FSBSL
Description
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55J2102FSBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)