RCWE1210R680JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 15,124
Datasheet
680 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RCWE1210R680JKEA
DigiKey Part Number
RCWE1210R680JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCWE1210R680JKEA
Description
RES 0.68 OHM 5% 1W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RCWE1210R680JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)