PTF65100R00AYEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 430
100 Ohms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
PTF65100R00AYEB
DigiKey Part Number
PTF65100R00AYEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF65100R00AYEB
Description
RES 100 OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PTF65100R00AYEB Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)