FC0402E1000BST1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 242,863
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
Susumu
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
100 Ohms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) RF, High Frequency Thin Film