K222J15C0GF53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 11,545
Datasheet
Similar
In Stock: 17,332
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 345
TDK
In Stock: 744
Murata Electronics
In Stock: 407
Murata Electronics
In Stock: 720
KYOCERA AVX
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K222J15C0GF53H5
DigiKey Part Number
K222J15C0GF53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K222J15C0GF53H5
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K222J15C0GF53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)