D121G47U2JL6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
120 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
D121G47U2JL6TJ5R
DigiKey Part Number
D121G47U2JL6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D121G47U2JL6TJ5R
Description
CAP CER 120PF 500V U2J RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D121G47U2JL6TJ5R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)