7V-19.200MDIQ-T
DigiKey Part Number
887-7V-19.200MDIQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7V-19.200MDIQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-19.200MDIQ-T
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7V-19.200MDIQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)