100G0111-0.25-2
DigiKey Part Number
484-100G0111-0.25-2-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100G0111-0.25-2
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG RED FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/0.0051" Red 750/1300V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Part Status
Active
Voltage
750/1300V
Cable Type
Operating Temperature
125°C