100G0111-0.25-0
DigiKey Part Number
100G0111-0.25-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100G0111-0.25-0
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG BLK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/0.0051" Black 750/1300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
750/1300V
Cable Type
Operating Temperature
125°C