CPF0805B3R92E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 2,318
Datasheet
3.92 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
CPF0805B3R92E
DigiKey Part Number
1712-CPF0805B3R92ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0805B3R92E
Description
CPF 0805 3R92 0.1% 25PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)