B82432A1684K000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | B82432A1684K000-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82432A1684K000 |
Description | FIXED IND 680UH 65MA 25 OHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 25Ohm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 25Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 796kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 2.6MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Inductance | Supplier Device Package 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm) |