CGA5F2X8R1E334K085AA
DigiKey Part Number
445-12983-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12983-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F2X8R1E334K085AA
Description
CAP CER 0.33UF 25V X8R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5F2X8R1E334K085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)