CGA5L2X8R1H334K160AA
DigiKey Part Number
445-5917-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5917-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5917-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L2X8R1H334K160AA
Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L2X8R1H334K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)