DA-033-12-02-00-00
DA-033-12-02-00-00
DA-033-12-02-00-00
DA-033-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-033-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 32W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 32 W
Category
Voltage
12 V
Power - Input
37.2 W
Operating Temperature
-10°C ~ 45°C
Weight
1.2 lbs (544.3 g)
Dimensions - Overall
99mm L x 66mm W x 81.5mm H
Power - Cooling
32 W
Base Product Number
Current
3.1 A