DA-025-24-02-00-00
DA-025-24-02-00-00
DA-025-24-02-00-00
DA-025-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1064-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-025-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 25W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 25 W
Category
Voltage
24 V
Power - Input
39 W
Operating Temperature
-10°C ~ 49°C
Weight
1.8 lbs (816.5 g)
Dimensions - Overall
99mm L x 65mm W x 82mm H
Power - Cooling
25 W
Base Product Number
Current
1.6 A