RR0510P-9761-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay
WEC
YAGEO
9.76 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RR0510P-9761-D
DigiKey Part Number
RR0510P-9761-D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR0510P-9761-D
Description
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RR0510P-9761-D Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)