RG1005N-104-W-T1
DigiKey Part Number
408-RG1005N-104-W-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
408-RG1005N-104-W-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
408-RG1005N-104-W-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1005N-104-W-T1
Description
RES SMD 100KOHM 0.05% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
RG1005N-104-W-T1 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)