CDR105NP-680MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 727
Datasheet
68 µH Shielded Inductor 970 mA 220mOhm Max Nonstandard
CDR105NP-680MC
DigiKey Part Number
CDR105NP-680MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR105NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 970MA 220 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
11MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
-15%, +20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)