CDH63NP-680KC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4,898
Datasheet
Image for CDH63NP-680KC is not available
CDH63NP-680KC
DigiKey Part Number
CDH63NP-680KC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDH63NP-680KC
Description
FIXED IND 68UH 390MA 1.48 OHM
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Unshielded Wirewound Inductor 390 mA 1.48Ohm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
480mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.48Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)