B82462A4683K000
DigiKey Part Number
495-75334-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-75334-1-ND - Cut Tape (CT)
495-75334-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82462A4683K000
Description
FIXED IND 68UH 430MA 860 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 430 mA 860mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82462A4683K000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
690mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
860mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)