SMM4F24A-TR
DigiKey Part Number
497-7907-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7907-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7907-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM4F24A-TR
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC DO222-AA
Customer Reference
Detailed Description
50V Clamp 46A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO222-AA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMM4F24A-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-222AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V