LDK130M33R
DigiKey Part Number
497-13706-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13706-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13706-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDK130M33R
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
EDA/CAD Models
LDK130M33R Models
PSRR
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Type
Grade
Automotive
Number of Regulators
1
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 300mA