EVLVIPGAN65DF
EVLVIPGAN65DF
EVLVIPGAN65DF
DigiKey Part Number
497-EVLVIPGAN65DF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVLVIPGAN65DF
Description
24 V/65 W REF DESIGN
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
VIPERGAN65D VIPerGaN Evaluation Board
Category
Voltage - Output
24V
Current - Output
2.7A
Series
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Power - Output
65W