ESDALC6V1P6
DigiKey Part Number
497-6638-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6638-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6638-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1P6
Description
TVS DIODE 3VWM SOT666IP
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666IP
EDA/CAD Models
ESDALC6V1P6 Models
Category
Power - Peak Pulse
30W
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V