530MB50M0000DG is available for purchase but is not normally stocked.
SiTime
50 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
530MB50M0000DG
DigiKey Part Number
863-530MB50M0000DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530MB50M0000DG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
121mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA